Materiály, které používám ve svých špercích…

Stříbro

K výrobě šperků se používá od pradávna. Mám ráda jeho barvu, lesk, příjemné zpracování a spoustu možností nejen povrchových úprav. Stříbro je na čistém vzduchu stálé. Černá (oxiduje) působením silných par například ve znečištěném ovzduší. Ryzí stříbro je oproti zlatu tvrdší. Čistotu stříbra udává ryzost. Já používám nejvyšší ryzost, tedy 925/1000. Šperky mám řádně opuncovány.

Ukázat stříbrné kusy

Nerezová ocel

Hypoalergenní materiál, který je vhodný i pro ty, kteří trpí nesnášenlivostí na kovy. Díky tomu, že nekoroduje, se často používá ve zdravotnictví, například pro výrobu kloubních implantátů.

Ukázat kusy z nerezové ocele

Titan

Krásný, hypoalergenní a velmi tvrdý materiál, který umožňuje velké množství různých povrchových úprav. Je mimořádně odolný proti korozi i ve slané vodě. Využití má např. v kosmických technologiích a speciálních aplikacích leteckého průmyslu. Vhodný i pro ty, kteří jsou alergičtí na kovy a chtějí trochu létat 🙂

Ukázat titanové kusy

Zlato

Je ho více typů od bílého po žluté, růžové a další. Může být 14kt a 18kt. Na své výrobky používám nejvyšší kvalitu. Má krásnou barvu, je těžší než stříbro. Pozlacené šperky mají stejné vlastnosti jako zlaté šperky. Šperky mám řádně opuncovány.

Ukázat zlaté kusy

Syntetické materiály

Jsou vysoce odolné vůči povětrnostním vlivům. Většina z nich vydrží teploty od -25 °C do +120 °C. Některé mají méně rády UV záření. U každého šperku mám přesné informace o typu materiálu a jeho specifikách, co mají a co nemají moc rádi.

Ukázat kusy ze syntetických materiálů