O mně

O Kristýně Malované

2017

Kristýna Malovaná absolvovala UMPRUM, ateliéru design výrobků, pod vedením prof. Jana Němečka a prof. Michala Froňka (2012).

Je spoluzakladatelkou studia MORPHE, které se zaměřuje na práci v oblasti interiérového a produktového designu a dále také na design výstavních expozic, instalací a art direction.

Získala praxi na několika zahraničních i tuzemských stážích, např. roční pobyt v Miláně, dále pak v Berlíně a ve Francii. Za svoji práci obdržela několik ocenění.

Byla několikrát nominována na cenu Czech Grand Design v kategorii Designér šperku roku. Dále byla několikrát nominována v rámci Designbloku v kategorii Nejlepší kolekce šperků.

Představila se na několika mezinárodních veletrzích a výstavách, jako je Salone del Mobile, Itálie (Miláno), DMY Berlin, český Designblok v Praze a výstavou v New Yorku.

Jelikož ráda experimentuje a rozšiřuje své znalosti, zúčastnila se i několika workshopů, např. s Makkink & Bey, Esterni a Raumlabor Berlin.

Má také velmi blízký vztah k šperku, který je pro ni jakási osobní forma projevu. Proto je každý její šperk vyroben v limitované edici s typickou vášní pro práci s různými materiály.