Care Instructions

Obecné pokyny

Šperk si na sebe berte až po aplikování veškerého make-upu. Kosmetika, spreje na vlasy, parfémy a krémy, mohou obsahovat chemikálie, které by mohly šperk zničit.

Sundavejte šperky před sprchováním, sportovními aktivitami, manuální prací, či používání chemikálií.

Nikdy nevystavujte šperk extrémním teplotám, nebo přímému slunci po dlouhou dobu. Chraňte šperk před nárazy a mechanickým poškozením.

Pro čištění šperků používejte jemný hadřík. Nikdy nepoužívejte čistící prostředky. Šperk skladujte odděleně v temném prostoru šperkovnice.

Naušnice

Naušnice obecně jsou náchylné k silné oxidaci, která se projevuje zčernáním, nebo i výraznými barevnými fleky a případně i na spodní části náušnic. Barevné změny jsou nejvýraznější v místech, kde háček/tyčinka prochází lalůčkem, nebo tam, kde se náušnice těsně dotýká ouška. Jde o reakci na kyseliny, obsažené v potu. Proto by se náušnice měly pravidelně čistit. Bohužel, omytí náušnic není dostatečné.

Naušnice můžete očistit starým zubním kartáčkem s trochou zubní pasty – odstraníte nánosy ušního mazu – a nakonec náušnice opláchnout pod tekoucí vodou. Po osušení je dobré je ještě na cca půl hodiny ponořit do 60% lihu, který koupíte v lékárně.

Tímto způsobem pouze odstraníte mastný film, který ulpívá na náušnicích a který je živnou půdou pro bakterie všeho druhu. Ale oxidaci náušnic tím jen oddálíte. Minimálně jednou za rok je proto vhodné dát náušnice odborně vyčistit. Není problém se na mě obrátit.

Náhrdelník

Náhrdelník z kolekce planety je na hedvábné šňůrce, která je mimo jiné určena i pro perly. Je proto velmi pevný, avšak může se stát cokoliv a může se poškodit. V takovém případě se na mě obraťte a já Vám ho ráda za malý obnos vyměním. Při té příležitosti šperk i vyčistím, pokud bude třeba.